16 Kasım 2009 Pazartesi

“TOPRAK, YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR.SEVGİ VE SAYGILARIMIZ ONUNLADIR


Sayın Doğa Dostları
16-22 Kasım 2009Erozyonla Mücadele Haftası nedeniyle,
TEMA Vakfı İstanbul 1.Bölge İl Temsilciliği gönüllüleri tarafından bir dizi toplumsal sosyal sorumluluk aktiviteleri düzenlenmiştir.
Toprakla tohumu birleştirme farkındalığı ve bebek fidan yetiştirme merakı oluşturmayı amaçla, Citi Bank, Borusan, Özel Sektör gönüllüleri , boyner çalışanları ve Yavru TEMA okullarla TEMA Vakfı gönüllülerinin de katılımıyla Belgrat Ormanı “Tohum Toplama ve Fideleme” çalışmaları Erozyonla Mücadele Haftası açılış özel eylemleridir. Bu çalışmayla Binlerce tohum toprakla buluşmuş olacaktır.Okullar tohum ve fideleme ortak çalışmalar talebinde bulunabilirler.Hafta boyunca Erenköy Kazım Karabekir Kültür Merkezi Salonlarında TEMA Vakfı Sergisi gezilebilir.
“TOPRAK, YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR.” Panel
17 11 2009 Salı Saat:14.30-1630 Yer:KKKM
Doğaya bilinçli yaklaşım vurgusuyla, semt pazarlarında sarı önlüklü TEMA gönüllüleri, kağıt ve bez torba dağıtarak kullanım önemlerini vurgulayacaklardır.
“TOPRAK GIDA SAĞLIK” Konulu komposizyon Yarışması başlatılmıştır. Okullarda seçilen çalışmaların, 15 Aralık 2009 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir. tema.istanbul@gmail.com)
Toprağa Saygı Yürüyüşü;
İstanbul 18 Kasım 2009 10:30 Eski TÜYAP Yönü–Taksim Meydanı
Etkinliklerimizde araç desteklerine teşekkür ettiğimiz Belediyelerimiz tarafından hazırlanacak bez afişler ana arterlerde yer alacak ve yürüyüşte kullanılacaktır;
Toprak Ekmektir, Gelecektir, Toprağını Hor Gören Yarınını Zor Görür ! Toprak Yoksa Yaşam Yoktur! Türkiye Toprağına Sahip Çık! Toprak Koruma Ve Sulama Teşkilatı Kurulsun… Ormansız Ve Ağaçsız Toprak, Vatan Değildir. Milli Ekonominin Temeli Ziraattir. Vatan Toprağı Kutsaldır, Kaderine Terk Edilemez. Toplumsal Barış Topraktan Gelecektir.
Valilik izin yazısı alınmış olup Okullar, okul ailebirlikleri bu sözlerin bulunduğu pankartlar ve okul flamaları ile yürüyüşe katılabileceklerdir.
Toprak Erozyonu Milletçe Varolmak ya da Yok Olmak Davasıdır.
Sayın İstanbul Millet Vekillerimiz, Sayın Öğretmenlerimiz, Sayın Doğaya Duyarlı Vatansever Yurttaşlarımız, Sizleri “Toprağa Saygı” yürüyüşüne katılmaya ve bizlerle yürümeye davet ediyoruz. Lütfen davamızı destekleyiniz. 11 11 2009
Sevgi Saygılarımızla.
Melek Sevil İRENGÜ
Çevre Eğitim Danışmanı
TEMA VAKFI
İstanbul 1. Bölge Temsilcisi
0536 4343487 tema.istanbul@gmail.com
http://www.blogger.com/profile/12629163659276488825

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder